Hikayemiz

Tutkumuz, mutfağımızda en iyi malzemeleri kullanarak, sağlıklı gıdalar ortaya çıkartmak. Lezzet bu tutkunun eseri.

Bizi Biz YapanZapata'nın mahalle serüveni

Cafe Zapata

İlk Adım

Hikayemiz sekiz yıl önce lezzetli kahvaltılarda buluşmak dileğiyle başladı. Sade, lezzetli, doğal kahvaltı sofraları ile donattık Kadıköy’ü. Kısa bir sürede mahallenin ayrılmaz bir dokusu haline geldik. Mutfağımız, ekibimiz, soframız her geçen gün büyüdü.

Hazır ve paketli ürün kullanmamayı, ürünleri yöresinden ve üreticisinden temin etmeyi önemsedik. Mutfağımız geliştikçe kendi ekmeğimizi de yapabileceğimizi farkettik ve kollarımızı sıvadık.

https://www.artisanfirin.com/wp-content/uploads/2020/07/bakery-scaled.jpg

Zapata Bakery

Artisan Fırın

Dört yıl önce Moda’da ikinci durağımızı açtık. Kendi fırınımızı kurmuş, mutfağımızı ve ekibimizi büyütmüş, kendine has lezzetleri ile tanınan bir lezzet durağı olmuştuk. Ekmeklerimize gelen yoğun ilgi sonucu hem kendi lezzet çeşitlerimizi arttırmak hem gelen ekmek talebine yetişmek için ‘lezzet imalathanemizi’ açmaya karar verdik.

Artisan Fırın’ın temellerini iki yıl önce atmaya başladık. Ve bugün, cafe ve restoranlara ürünlerimiz dağıtıyor, lezzetlerimize yenilerini katıyor, online ekmek satışı ile evlere kadar ulaşıyoruz.

Mayamız beslendikçe çoğalıyor, paylaştıkça güçleniyor. Lezzetlerimiz artık Türkiye’nin her yerine ulaşıyor.

Artisan Fırın

Lezzet İmalathanesi

Katkısız, doğal, organik ürünleri tutukumuzla yoğurup lezzet imal ediyoruz. Ekşi maya ekmeklerimiz, tatlılarımız, glutensiz çeşitlerimiz Zapata işletmelerinde ve komşu dükkanlarda tüketiciye sunuluyor.